#Komunikaty #Dedykowane

System Budżet 24

System Budżet 24 służy do zarządzania budżetem jednostek samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, wraz z ich jednostkami podległymi. Aplikacja jest rozwiązaniem webowym, zatem pozwala na wprowadzanie i gromadzenie informacji niezbędnych do obsługi budżetu, w ramach jednej bazy danych. System został zaprojektowany i jest rozwijany przez naszego partnera – DSGS Sp. z o.o.

powrót

Praca w Budżet 24

Zarządzanie budżetem jednostki samorządu terytorialnego, zarówno na etapie jego planowania, jak i obsługi zmian, jest procesem stosunkowo złożonym i angażującym wielu aktorów. Budżet 24 służy do optymalnej i efektywnej organizacji tych prac, zastępując rozproszone dotychczas narzędzia planistyczne.

Kolejność czynności wykonywanych w Systemie, odzwierciedla, zarówno ustawowy, jak i przyjęty w danej jednostce, kalendarz prac nad budżetem oraz stosowaną procedurę. W zalecanym modelu pracy, użytkownikami systemu są pracownicy urzędu i jego jednostek podległych. Dzięki takiemu podejściu, dysponenci środków budżetowych, mogą w czasie rzeczywistym monitorować stan planu, planowane zmiany i wielkość zaangażowanych środków.

Każda jednostka organizacyjna zarządza swoim planem finansowym. Projektuje, wnioskuje o zmiany, sporządza sprawozdania itp. Analogicznie – w strukturze urzędu pracownicy merytoryczni zarządzają swoimi cząstkowymi planami składającymi się na plan finansowy urzędu. Praca odbywa się przez przeglądarkę internetową z dowolnej lokalizacji.

Zakończenie etapu projektowania i zgłoszenie formalnego wniosku do budżetu przez jednostkę sygnalizowane jest poprzez nadanie odpowiedniego statusu planu i zmianę koloru wyświetlanych danych. Planowanie może obejmować dowolny przedział czasowy. Co ważne, dysponent ma dostęp do danych z lat ubiegłych.

Dane z planów finansowych agregowane są w trybie rzeczywistym. Łącznie tworzą projekt budżetu JST. Skarbnik na bieżąco kontroluje aktualne saldo projektu budżetu oraz stan zaawansowania prac. Ułatwia to też wizualizacja danych w różnych kolorach.

7 głównych obszarów funkcjonalnych

System pozwala na obsługę wszystkich aspektów związanych z przygotowaniem budżetu JST i jego dalszej obsługi. Budżet 24 pozwala, między innymi, na:

 1. Przygotowanie planu budżetu JST i planów finansowych jednostek podległych, poprzez wprowadzanie w jednym miejscu, wszystkich informacji, niezbędnych do ich sporządzenia.
 2. Zarządzanie, w sposób zintegrowany, zmianami w budżecie (obsługa wniosków do budżetu, zarządzeń i uchwał zmieniających).
 3. Prowadzenie budżetu w układzie klasyfikacyjnym i zadaniowym, a także Wieloletnią Prognozę Finansową (WPF).
 4. Monitorowanie stanu zaangażowania środków oraz blokowanie zaangażowania środków przekraczającego aktualną wartość planu.
 5. Rejestrowanie umów związanych z zaangażowaniem środków finansowych oraz prowadzenie centralnego rejestru umów.
 6. Wymianę danych z systemem BeSTi@, systemami finansowo-księgowymi (w tym FoKa) oraz systemami obiegu dokumentów (w tym PROTON).
 7. Tworzenie wykresów, zestawień i raportów, w różnych układach, bardziej i mniej specjalistycznych (np. zestawień dedykowanych dla radnych).

7 głównych korzyści klienta

 1. Budżet JST i jednostek podległych w jednym systemie.
 2. Optymalizacja procesu przygotowania i zarządzania zmianami budżetu.
 3. Dostęp do systemu w trybie 24/7/365 z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.
 4. Pełna kontrola zaangażowania budżetu.
 5. Zabezpieczenie przed zaangażowaniem środków przekraczających plan.
 6. Automatyczna wymiana danych z systemami zewnętrznymi.
 7. Nowoczesne narzędzie informowania kierownictwa, radnych i mieszkańców.

 

Chcę zobaczyć jak działa Budżet 24

Zapraszamy do zapoznania się z Systemem Budżet 24, podczas bezpłatnej prezentacji. Aby umówić prezentację, skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zobacz także:

System bezpieczeństwa IT dla JST
Atende Security Suite. Opis rozwiązania i model współpracy.
Witamy w Nefeni
Zmiana nazwy i nowe produkty.
e-Rekrutacje do szkół, przedszkoli i żłobków
Promocja produktu 4Parents dla klientów NEFENI
Odkryj najlepsze okazje i zniżki na swoje ulubione marki z Dziennik Kody Rabatowe! Z nami każdy zakup to oszczędność i przyjemność. Nie przegap ekskluzywnych ofert już dziś!