#Komunikaty #EZD PROTON

Wiemy jak wdrożyć EZD

Jesteśmy firmą, która jako jedna z pierwszych na rynku publicznym, rozpoczęła wdrażanie systemu elektronicznego obiegu dokumentów. Mamy na koncie kilkaset wdrożeń, zarówno w trybie wspomagającym obieg tradycyjny, jak i w trybie elektronicznym. Przeszkoliliśmy kilkadziesiąt tysięcy użytkowników i rozwinęliśmy nasz produkt, w ramach kolejnych edycji PROTONA. Wiemy jak efektywnie i z korzyścią dla urzędu wdrożyć EZD. Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą specjalną!

powrót
 • W ramach oferty specjalnej oferujemy Państwu nieodpłatnie pakiet sprawdzonych usług eksperckich, które pozwolą na płynne uruchomienie Systemu EZD PROTON w codziennej pracy urzędu oraz możliwość dokupienia licencji na drugi produkt Sputnika za symboliczną złotówkę.
 • System EZD PROTON jest znakomitym narzędziem do obsługi obiegu kancelaryjnego, zarządzania korespondencją tradycyjną i elektroniczną, świadczenia e-usług na rzecz mieszkańców oraz integracji procesów, dzięki wymianie danych z systemami podatkowymi i finansowo-księgowymi. PROTON jest zintegrowany z platformą ePUAP i Węzłem Krajowym (profil zaufany + login.gov.pl).
 • Sądzimy, że dzięki współpracy z kilkuset jednostkami samorządu terytorialnego wypracowaliśmy optymalny model wdrożenia systemu, bazujący na uprzednim rozpoznaniu zasad organizacji pracy w urzędzie, szkoleniach warsztatowych i wsparciem użytkowników przy rozruchu PROTONA.

 

Warunki oferty specjalnej

Warunkiem skorzystania z oferty specjalnej jest zawarcie, do dnia 31 grudnia 2021 roku, umowy na dostawę licencji, wdrożenie i utrzymanie Systemu EZD PROTON. Nie oznacza to, że musicie Państwo wdrożyć PROTONA w tym terminie. Chodzi wyłącznie o podpisanie umowy do końca bieżącego roku. Wdrożenie może się odbyć później, zgodnie z Państwa planami i potrzebami. Urząd, który zdecyduje się na spełnienie powyższego warunku, może liczyć na następujące, promocyjne korzyści:

 • dwa nieodpłatne dni zdalnych konsultacji, dotyczących organizacji pracy z wykorzystaniem Systemu EZD PROTON, przygotowujących do wdrożenia.
 • trzy nieodpłatne dni asysty w siedzibie urzędu, przy produkcyjnym uruchomieniu systemu, po zakończeniu wdrożenia i szkoleń użytkowników.
 • możliwość nabycia licencji na inny, wymieniony poniżej, autorski produkt Sputnik Software za kwotę 1 zł netto! 

Oprogramowanie do wyboru w ramach promocji:

[System Finansowo-Księgowy FoKa Pro], [System Podatków i Opłat Lokalnych WyDra], [System Usług Elektronicznych (EBOI)], [System Radni.Info], [Biuletyn Informacji Publicznej 2.0], [Środki Trwałe (ŚwiStak)], [Pomoc Materialna dla Uczniów], [Koncesje Alkoholowe], [Dodatki Mieszkaniowe i Energetyczne].

 

w ramach oferty specjalnej wybrany produkt za 1 zł netto…

Zalety Systemu EZD PROTON

Już samo przygotowanie do wdrożenia systemu, wymusza wprowadzenie korzystnych zmian organizacyjnych. Weryfikacja sposobu pracy urzędu, pod kątem zgodności procedur z instrukcją kancelaryjną; zbudowanie profesjonalnego punktu przyjmowania korespondencji; czy audyt procesów; przyczyniają się do zwiększenia komfortu pracy urzędników i lepszej obsługi interesantów. Działający system, powoduje stopniowe zwiększanie dojrzałości organizacyjnej jednostki poprzez usprawnienie procesu wydawania decyzji, aż do zamodelowania automatycznego workflow, wszędzie tam, gdzie jest to zasadne i możliwe.

Rekomendujemy przy tym podejście etapowe, a więc rozpoczęcie pracy w trybie wspomagającym obieg tradycyjny, by po kilku miesiącach podjąć decyzję o stopniowym uruchomieniu trybu w pełni elektronicznego, dla określonej kategorii spraw. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by od samego początku wykorzystywać możliwości systemu związane z obsługą korespondencji elektronicznej i wykorzystania podpisu elektronicznego przy wydawaniu decyzji. Wspieramy rzecz jasna integrację z platformą ePUAP i węzłem krajowym.

W ostatnim etapie uruchamiamy możliwości integracyjne PROTONA. Dzięki wymianie danych z systemami finansowo-księgowymi oraz podatkowymi, budujemy spójny system zarządzania dokumentami, niezależnie od tego, czy chodzi o obsługę wniosków (tradycyjnych i elektronicznych) składanych przez mieszkańców, czy o kwestie związane z automatycznym obiegiem dokumentów finansowych, deklaracji i decyzji podatkowych. System staje się aplikacją centralną porządkującą praktycznie wszystkie procesy i zadania zarządzane w ramach urzędu.

PROTON przyczynia się do zbudowania przejrzystych zasad zarządzania dokumentami…

Wiemy jak wdrażać

Pisaliśmy już powyżej, że nasze doświadczenia we wdrażaniu elektronicznego zarządzania dokumentacją, są dość spore, żeby nie powiedzieć ogromne. Zbudowaliśmy je wspólnie z klientami, poznając kolejne urzędy i ich sposób pracy. To pozwoliło nam wypracować optymalną metodykę wdrożeń, która bazuje na kilku filarach, które wymieniamy poniżej:

 1. Rozpoznanie pola walki [gratis w ramach niniejszej oferty] – chociaż lepiej pewnie mówić o rozpoznaniu obszarów współpracy, które pozwolą zastosować najlepsze metody wdrożenia. Wywiad z klientem, analiza regulaminu organizacyjnego i zastosowanie kwestionariuszy ankietowych oraz wspólna z administratorem konfiguracja systemu, to połowa sukcesu.
 2. Najważniejsza jest kancelaria – zrealizowaliśmy setki wdrożeń i wiemy, że wszystko zaczyna i kończy się właśnie tu, dlatego kładziemy szczególny nacisk na procesy, które dotyczą obsługi korespondencji. A najlepsze efekty przynosi kilka dni wspólnej pracy z użytkownikami. Sprawdzone w 100%.
 3. Szkolenia wyłącznie warsztatowe – całkowicie zrezygnowaliśmy z wykładów i poglądowych prezentacji. Przyjeżdżamy ze swoim sprzętem i staramy się odtworzyć możliwie najlepiej codzienne zadania użytkowników na gruncie PROTONA. Nie oglądamy – od razu klikamy.
 4. Jesteśmy z klientem w pierwszych dniach pracy [gratis w ramach niniejszej oferty] – zaobserwowaliśmy, że asysta przy uruchomieniu systemu, a więc nasza obecność wśród debiutujących użytkowników, buduje poczucie bezpieczeństwa i wzmacnia naszą wiarygodność. Szanse na skuteczne uruchomienie systemu są w tej sytuacji znacznie większe.
 5. Nie czekaj, startuj od razu – pomiędzy wdrożeniem a rozpoczęciem pracy nie powinno być żadnej przerwy. Jeśli myślisz o sukcesie wdrożeniowym, wzmocnij wagę systemu zarządzeniem o jego stosowaniu, od określonego dnia, najlepiej dzień po tym, gdy zakończą się szkolenia.

start Systemu EZD PROTON powinien nastąpić bezpośrednio po zakończeniu wdrożenia…

Jak zapoznać się z systemem

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami PROTONA podczas zdalnej prezentacji, którą zorganizujemy w dogodnym dla Państwa terminie. Zapraszamy do kontaktu pod adresem sprzedaz@sputnik.pl lub korzystając z formularza w zakładce Kontakt. Więcej informacji na temat funkcjonalności produktu znajdziesz w jego opisie.

Zobacz także:

GK Sputnik na Konferencji Państwo 2.0
Konferencja online 03-05.03.2021
Aplikacja mobilna dla radnych
Dużo testów, wiele wiele godzin pracy programistów i ciągła współpraca z naszymi klientami …
Podkarpacki System e-Administracji Publicznej
Największe wdrożenie systemu EZD w polskim samorządzie.
Odkryj najlepsze okazje i zniżki na swoje ulubione marki z Dziennik Kody Rabatowe! Z nami każdy zakup to oszczędność i przyjemność. Nie przegap ekskluzywnych ofert już dziś!