#Komunikaty

GK Sputnik na Konferencji Państwo 2.0

W dniach 4-5 marca 2021 r. Grupa Kapitałowa Sputnik, jako partner merytoryczny wydarzenia, weźmie udział w XI edycji konferencji Państwo 2.0, organizowanej przez COMPUTERWORLD. Prelegentem reprezentującym grupę, będzie Sławomir Hemerling-Kowalczyk, prezes GIAP Sp. z o.o. i członek zarządu Sputnik Software Sp. z o.o. Podczas konferencji opowiemy o dwóch filarach nadchodzącej dekady, czyli o cyfryzacji i klimacie (04.03 o godz. 15:20) oraz o zastosowaniach mapy jako źródła informacji i e-usług (05.03 o godz. 15:25). Zapraszamy do śledzenia wydarzenia w Internecie!

powrót

Cyfryzacja gospodarki i administracji publicznej, jawią się, w oficjalnych dokumentach Unii Europejskiej, jako główny, poza polityką klimatyczną, cel nadchodzącej perspektywy budżetowej. Doświadczenia pandemii ugruntowały przekonanie europejskich przywódców, a i pewnie samych społeczeństw, że możliwość wykorzystania internetu może łagodzić skutki globalnych kryzysów, przenosząc do sfery wirtualnej działalność firm, instytucji i całych wspólnot. Efektem tych procesów jest rozwój usług online, praktycznie we wszystkich sferach życia. Kto wie, być może w ciągu jednego roku, osiągnęliśmy w tej dziedzinie tyle, ile w ciągu dziesięciu lat w normalnych warunkach.

Znajduje to odzwierciedlenie w konstrukcji budżetu UE i funduszu odbudowy po pandemii, które zdają się traktować klimat i cyfryzację oraz powiązania między nimi, jako podstawowe konieczności i szanse dla Europejczyków. Jako Grupa Kapitałowa Sputnik od lat uczestniczymy w procesach związanych z cyfryzacją administracji publicznej, zdając sobie sprawę, że cyfryzacja ma zdecydowanie zielony kolor. Rozważając temat mojego wystąpienia, zdałem sobie sprawę, że rozwój naszych produktów, od dawna ma pozytywny wpływ na przyrodę. Z jednej strony, przyczyniają się one do zbudowania użytecznych e-usług, z drugiej zaś, uczestniczą w budowaniu tego, co nazywamy powszechnie zielonym ładem – mówi Sławomir Hemerling-Kowalczyk – opowiem, między innymi, o tym, ile tysięcy drzew stoi spokojnie w lesie, dzięki naszemu oprogramowaniu i ile z nich może uniknąć topora, pod warunkiem podjęcia bardzo prostych, w gruncie rzeczy, decyzji. Będzie też o mapie, która nas otacza i o tym, jak wiele może mieć pożytecznych zastosowań.

Grupę Kapitałową Sputnik tworzą spółki, będące wiodącymi producentami oprogramowania dla administracji publicznej. Dlatego też chcemy zabrać głos w debacie dotyczącej cyfrowego państwa, uznając, że warto podzielić się naszymi doświadczeniami w tym obszarze. Raz jeszcze zapraszamy do udziału w konferencji.

Zobacz także:

Aplikacja mobilna dla radnych
Dużo testów, wiele wiele godzin pracy programistów i ciągła współpraca z naszymi klientami …
Elektroniczny System Rejestracji Wniosków (ESRW)
Pełna obsługa instytucji i klientów korzystających z e-usług
Startujemy z webinariami!
Spotkania on-line dla naszych klientów
Odkryj najlepsze okazje i zniżki na swoje ulubione marki z Dziennik Kody Rabatowe! Z nami każdy zakup to oszczędność i przyjemność. Nie przegap ekskluzywnych ofert już dziś! beylikdüzü escort