#Komunikaty

#UKRAINA.WSPIERAMY!

Już w pierwszych dniach wojny na Ukrainie, postanowiliśmy wykorzystać potencjał finansowy i organizacyjny naszej grupy kapitałowej, by wspomóc uchodźców z terenów objętych wojną. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania naszego zespołu i zaprzyjaźnionych firm oraz osób. Wszystkim SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i prosimy o więcej!

powrót

Od piątku 25 lutego 2022 roku, nasza grupa kapitałowa prowadzi skoordynowane działania, mające na celu zapewnienie, najpierw doraźnej, a potem długofalowej pomocy dla kobiet i dzieci uciekających z Ukrainy. Bardzo przydaje się doświadczenie projektowe naszego zespołu (szybko się zorganizowaliśmy i wyznaczyliśmy cele oraz sposoby ich realizacji), ale przede wszystkim, pełna gotowość do niesienia pomocy. Nieodzowne było oczywiście, zapewnienie finansowanie dla całej akcji, co zapewniły zarządy spółek tworzących grupę.

Od soboty działa baza noclegowa i posiłkowa w biurze GIAP w Lublinie. Udało się już pomóc kilkunastu osobom, w ich podróży do założonych celów. Uruchomiliśmy darmowy transport dla osób potrzebujących dostać się z granicy państwa do bezpiecznych miejsc pobytu w Polsce. Udzieliliśmy wsparcia finansowego w ramach zbiórki na SIEPOMAGA. Te działania, o charakterze doraźnym, będziemy nadal kontynuowali w miarę rozwoju sytuacji.

Sądzimy jednak, że ważniejsza jest długofalowa pomoc systemowa i do takiego działania zachęcamy wszystkich, a w szczególności firmy z naszej branży. W naszym przypadku będzie to kompleksowe wsparcie kilku rodzin, którym wynajmiemy i wyposażymy mieszkania, wstępnie na okres 6 miesięcy oraz pomożemy przy organizacji życia w Polsce. Pomoc będzie obejmowała: zaopatrzenie w żywność i inne artykuły niezbędne do życia, załatwianie spraw urzędowych, medycznych, związanych z edukacją dzieci i aktywne wsparcie przy poszukiwaniu pracy. Pierwsze mieszkanie jest już wynajęte –  rozpoczynamy jego wyposażanie.

Raz jeszcze dziękujemy WSZYSTKIM zaangażowanym w naszą wspólną akcję!

Informujemy również, że wkrótce zmienimy nazwę naszej spółki i grupy. Jest to zgodna decyzja zarządu i zespołu. Nazwa Sputnik Software, która powstała 22 lata temu, miała odzwierciedlać idee innowacyjności i otwartości. Byliśmy do niej przywiązani. Niestety, w obliczu wydarzeń rozgrywających się za naszą wschodnią granicą, słowo „sputnik” bywa kojarzone z propagandą wojenną państwa, które brutalnie napadło na swojego sąsiada. Z takimi poczynaniami nie chcemy mieć nic wspólnego! Wkrótce informacja na ten temat.

Zobacz także:

e-Administracja w województwie podkarpackim z wykorzystaniem PSeAP
Konferencja z udziałem kadry zarządzającej JST.
e-Oświata w Twojej Gminie
Wypróbuj. Do końca 2020, za darmo!
Samorządowa Platforma Danych Przestrzennych (SPDP)
System GIS dedykowany dla administracji publicznej
Odkryj najlepsze okazje i zniżki na swoje ulubione marki z Dziennik Kody Rabatowe! Z nami każdy zakup to oszczędność i przyjemność. Nie przegap ekskluzywnych ofert już dziś!