#Komunikaty #SUE

Konferencja. Samorząd w Erze Cyfrowej do 2030 r.

Zapraszamy Państwa do udziału w konferencji “Samorząd w Erze Cyfrowej do 2030 r. Wpływ nowoczesnej Technologii na Pracę Samorządu i Perspektywy Rozwoju”, która odbędzie się 25 kwietnia 2024 roku w Nadwarciańskim Dworku Młodzikowo. Wydarzenie jest organizowane przez COMP S.A. pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. NEFENI jest partnerem technologicznym konferencji. Rejestracja na konferencję oraz szczegółowe informacje na jej temat, dostępne są tutaj.

 

powrót

Tematyka wydarzenia

Transformacja cyfrowa polskiego samorządu jest ściśle związana z jakością świadczonych e-usług oraz wzrostem efektywności pracy instytucji publicznych w zakresie powierzonych im zadań. Wspieramy ten proces od kilkunastu lat, rozwijając wspólnie z naszymi klientami, oprogramowanie Platformy Nowoczesny Urząd. W ramach dwóch ostatnich perspektyw budżetowych UE kładziono nacisk na rozwój e-usług i zbudowanie podstaw technicznych i technologicznych do ich efektywnego świadczenia. Jakie będzie oblicze transformacji cyfrowej wspólnot lokalnych w obecnej dekadzie? Czy szeroko rozumiane bezpieczeństwo IT stanie się zagadnieniem wiodącym? Czy sztuczna inteligencja znajdzie szerokie zastosowanie w sektorze publicznym? Między innymi, o tych kwestiach, będziemy dyskutowali podczas spotkania w Młodzikowie.

 

Udział NEFENI

Wpisując się w tematykę konferencji, zaprezentujemy, wspólnie z GIAP i przedstawicielami beneficjentów projektu, w jaki sposób wykorzystać dane przestrzenne do świadczenia e-usług na przykładzie Metropolitalnego Systemu Informacji Przestrzennej (MeSIP), w którego budowie uczestniczyliśmy. Sądzimy, że projekt ten posiada cechy charakterystyczne dla współczesnych kierunków transformacji cyfrowej, tj. (1) korzysta z istniejących, ale rozproszonych zasobów, które podlegają agregacji, dzięki zastosowanym narzędziom informatycznym, (2) zakłada współdzielenie tych zasobów i integrację systemów, (3) prowadzi do tego, że mieszkańcy uzyskują, niedostępny wcześniej, atrakcyjny pakiet e-usług. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja będzie istotnym wkładem do dyskusji.

 

Możliwość spotkania

Program konferencji został przygotowany w taki sposób, by poza formalnymi wystąpieniami, umożliwić rozmowę na temat rozwiązań IT z partnerami technologicznymi wydarzenia. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Czekamy na Państwa!

Informacje na temat konferencji i rejestracja.

Zobacz także:

e-Doręczenia dla klientów NEFENI
Kluczowe informacje dotyczące e-Doręczeń w Platformie NU
Radni TV – dedykowana platforma transmisji posiedzeń
Profesjonalna, bezpieczna, zgodna z przepisami
Samorządowa Platforma Danych Przestrzennych (SPDP)
System GIS dedykowany dla administracji publicznej
Odkryj najlepsze okazje i zniżki na swoje ulubione marki z Dziennik Kody Rabatowe! Z nami każdy zakup to oszczędność i przyjemność. Nie przegap ekskluzywnych ofert już dziś!