#EZD PROTON

Tryb EZD w systemie PROTON

powrót

PROTON jest wykorzystywany przez kilkanaście tysięcy pracowników administracji publicznej w Polsce. Uznanie, jakie zdobył nasz produkt, jest powodem do satysfakcji, ale też przyczyną przygotowania poradnika dotyczącego pracy w trybie EZD.

Urzędy korzystające z naszej aplikacji są zainteresowane maksymalnym wykorzystaniem jej możliwości jako systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją, w rozumieniu instrukcji kancelaryjnej. Celem opracowania, które przygotowaliśmy, jest opisanie warunków niezbędnych do uruchomienia PROTONA w tym trybie.

Z uwagi na zakres informacji w nim przedstawionych, poradnik jest przeznaczony zarówno dla kadry zarządzającej jednostek administracji publicznej, jak również administratorów systemu oraz jego użytkowników. Staraliśmy się, by treść opracowania odpowiadała na kluczowe pytania związane z elektronicznym zarządzaniem dokumentacją, dlatego też opisaliśmy krok po kroku, konkretne czynności związane z organizacją pracy instytucji oraz konfiguracją systemu.

Poradnik składa się z trzech części. Pierwsza stanowi podsumowanie doświadczeń urzędu, który wykorzystuje już PROTONA, jako system wspomagający obieg tradycyjny i staje u progu decyzji o uruchomieniu systemu EZD. W drugiej, najobszerniejszej części, opisujemy warunki organizacyjne, merytoryczne i techniczne, niezbędne do uruchomienia PROTONA, jako systemu EZD. Część ostatnia dotyczy możliwości integracyjnych systemu w kontekście świadczenia usług publicznych na platformie ePUAP. Opracowanie zawiera również spis najważniejszych skrótów i pojęć, wraz z ich wyjaśnieniem, przy czym staraliśmy się rozwinąć definicje prawne w taki sposób, by odnosiły się one do praktyki działania z wykorzystaniem PROTONA.

Nie uniknęliśmy w naszej broszurze odniesień do instrukcji kancelaryjnej, czy innych aktów prawnych, regulujących sposób wykonywania czynności kancelaryjnych w jednostkach administracji publicznej. Staraliśmy się jednak, by przewodnik był zbiorem praktycznych porad i wskazówek, dotyczących przygotowania systemu PROTON do pracy, jako systemu EZD, zakładając, że akty normatywne i komentarze do nich są szeroko dostępne. Zapraszamy naszych klientów do zamówienia poradnika za pośrednictwem formularza kontaktowego na nefeni.pl Wersja elektroniczna opracowania jest udostępniana bezpłatnie wszystkim urzędom posiadającym licencję na system EZD PROTON.

Zobacz także:

Podkarpacki System e-Administracji Publicznej
Największe wdrożenie systemu EZD w polskim samorządzie.
Spotkanie z klientami na Podkarpaciu
Warsztaty dla administratorów lokalnych PSeAP.
System partnerski Sputnik Software
Zapraszamy firmy i potencjalnych współpracowników.
Odkryj najlepsze okazje i zniżki na swoje ulubione marki z Dziennik Kody Rabatowe! Z nami każdy zakup to oszczędność i przyjemność. Nie przegap ekskluzywnych ofert już dziś! beylikdüzü escort