#EZD PROTON

Spotkanie z klientami na Podkarpaciu

powrót

22 września 2017 roku zaprezentowaliśmy naszym klientom z województwa podkarpackiego, nową wersję regionalnej platformy e-usług publicznych SeUI v2, przygotowaną w ramach rozwoju oprogramowania w projekcie PSeAP.

Program warsztatów dla administratorów lokalnych, organizowanych przez Sputnik, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego koncentrował się na dwóch kluczowych kwestiach. W pierwszej części spotkania zaprezentowano możliwości nowej wersji regionalnej platformy e-usług publicznych SeUI, przekazując ją do produkcyjnego użytkowania. Druga część poświęcona była omówieniu warunków organizacyjnych i technicznych niezbędnych do uruchomienia PROTONA, jako systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją.

Konferencja zgromadziła praktycznie wszystkich administratorów lokalnych PSeAP i obok części plenarnej, obejmowała indywidualne konsultacje klientów z przedstawicielami Sputnik Software. Były one okazją do wymiany doświadczeń z trzyletniego okresu użytkowania dostarczonego przez spółkę oprogramowania oraz do odpowiedzi na pytania administratorów lokalnych, które dotyczyły optymalnego wykorzystania produktów funkcjonujących w urzędach. Wszyscy klienci, zgromadzeni w sali audytoryjnej UMWP, otrzymali również opracowanie, pt. “Tryb EZD w systemie PROTON – poradnik użytkownika”.

Wdrożenie SeUI v2 jest wynikiem współpracy spółki z UMWP oraz prowadzonych przez Sputnik w ostatnich latach, prac badawczo-rozwojowych, mających na celu optymalne wykorzystanie najnowszych, “lekkich” technologii, do budowania internetowych systemów transakcyjnych. W związku z powyższym, podsystem tworzenia i publikacji e-usług, który został zmodyfikowany w ramach SeUI, przygotowano w oparciu o następujące komponenty technologiczne:

  • bibliotekę javascript React.js wydaną do budowy interfejsu użytkownika przez Facebook Inc. (obecnie aktywnie używane przez Facebook, Instagram, Netflix czy Airbnb).
  • mikroserwisy wykonane przy wykorzystaniu środowiska programistycznego Node.js (w tym zaprojektowanego przez Google Inc silnika V8  do tworzenia wysoce skalowalnych aplikacji internetowych).
  • wysoce wydajne nieralacyjne bazy danych MongoDB oraz OrientDB.

Spotkanie w Rzeszowie było nie tylko prezentacją nowej wersji systemu, ale też swoistym zaproszeniem do jego użytkowania, ponieważ zasadniczym celem projektu PSeAP jest udostępnienie mieszkańcom Podkarpacia wysokiej jakości usług publicznych, świadczonych drogą elektroniczną przez gminy, miasta i powiaty regionu. Dokonania w tym obszarze zostaną podsumowane podczas konferencji, która odbędzie się 7 grudnia 2017 roku.

Zobacz także:

Podkarpacki System e-Administracji Publicznej
Największe wdrożenie systemu EZD w polskim samorządzie.
Tryb EZD w systemie PROTON
Wydaliśmy poradnik dla użytkowników.
System partnerski Sputnik Software
Zapraszamy firmy i potencjalnych współpracowników.
Odkryj najlepsze okazje i zniżki na swoje ulubione marki z Dziennik Kody Rabatowe! Z nami każdy zakup to oszczędność i przyjemność. Nie przegap ekskluzywnych ofert już dziś!