#Komunikaty

Cyberbezpieczeństwo w urzędzie

Sputnik Software Sp. z o.o. nawiązała współpracę z Atende S.A. w obszarze usług wspierających zarządzanie bezpieczeństwem informatycznym instytucji publicznych. Usługa Atende Security Suite pozwala wykrywać, badać i reagować na zagrożenia i ataki w kluczowych punktach infrastruktury IT. Sputnik Software jest autoryzowanym dostawcą usługi dla jednostek samorządu terytorialnego.

powrót
  • Usługa Atende Security Suite służy do monitorowania bezpieczeństwa infrastruktury IT klienta w trybie 24/7, zapewniając automatyczną i natychmiastową odpowiedź na incydenty, wraz z wdrożeniem działań naprawczych.
  • Model biznesowy usługi koncentruje się na dostarczeniu narzędzi monitorujących, ale też specjalistycznego wsparcia technicznego oraz profesjonalnych szkoleń dla służb informatycznych urzędu.
  • Wprowadzenie usługi na rynek samorządowy jest rezultatem wieloletniej współpracy spółek, które ją nawiązały. Wykorzystujemy w pełni potencjał rynkowy i technologiczny Sputnik oraz Atende.

Przeprowadzone dotychczas prezentacje usługi Atende Security Suite, potwierdzają duże zainteresowanie klientów i ich rosnącą świadomość w obszarze cyberbezpieczeństwa. Informatyzacja administracji publicznej, której dynamika znacznie wzrosła w ostatnich latach, jak również głośne incydenty, związane z cyberatakami wymierzonymi w instytucje rządowe i samorządowe, rodzą konieczność wprowadzenia profesjonalnych zabezpieczeń.

„Jeszcze pięć lat temu nie zakładałbym, że tego typu usługa może wzbudzić zainteresowanie jednostek samorządu terytorialnego – mówi Tomasz Maćkowiak, Prezes zarządu Sputnik Software Sp. z o.o. – jednak znaczne przyspieszenie cyfryzacji usług świadczonych przez samorząd, z którym mamy niewątpliwie do czynienia, wymaga zastosowanie adekwatnych rozwiązań w obszarze bezpieczeństwa informatycznego. Stąd nasza współpraca z Atende S.A., która od ponad 30 lat specjalizuje się w budowaniu i monitorowaniu infrastruktury IT dużych organizacji, włączając w to instytucje sektora publicznego”.

Stopień zaawansowania technologicznego oferowanego produktu powoduje, że oprócz samych narzędzi służących do monitorowania infrastruktury oraz ich wdrożenia w zasobach klienta, oferujemy usługi dodatkowe, tj. wsparcie techniczne, doradztwo w obszarze zarządzania usługą i reakcji na incydenty, specjalistyczne szkolenia. Urząd ma do wyboru kilka wariantów usługi, w zależności od swoich rzeczywistych potrzeb.

„Do końca 2019 roku funkcjonowaliśmy całkiem sprawnie w ramach jednej grupy kapitałowej, zatem wybór Sputnika, jako kluczowego dostawcy usługi Atende Security Suite dla jednostek samorządu terytorialnego, był oczywisty – mówi Jacek Szczepański, wiceprezes Atende S.A.liczymy na dotarcie do urzędów zorientowanych na długofalową współpracę, w ramach atrakcyjnego modelu biznesowego, zakładającego nie tylko uruchomienie profesjonalnych narzędzi, ale też wsparcie techniczne i doradcze oraz pakiet szkoleniowy dla osób odpowiedzialnych w urzędzie za infrastrukturę IT.”

Security Suite to usługa, która dostosowuje się do klienta, zapewniająca:

  • Monitorowanie bezpieczeństwa w trybie 24/7
  • natychmiastowe powiadomienia email/telefon/sms
  • automatyczną i natychmiastową odpowiedź na incydenty
  • zapewnienie zgodności z regulacjami np. RODO, KNF, KSC
  • indywidualne podejście do klienta
  • raporty i rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa środowiska IT

Usługa została szczegółowo opisana w dedykowanym artykule. Zapraszamy do udziału w bezpłatnej prezentacji.

Zobacz także:

System Tożsamości Cyfrowej
Bezpieczeństwo informatyczne instytucji
Zintegrowany System Informatyczny Urząd.NT
Dla większych organizacji
Wiemy jak wdrożyć EZD
Do końca roku pakiet usług eksperckich gratis!
Odkryj najlepsze okazje i zniżki na swoje ulubione marki z Dziennik Kody Rabatowe! Z nami każdy zakup to oszczędność i przyjemność. Nie przegap ekskluzywnych ofert już dziś! beylikdüzü escort