Tytuł wykonawczy – zapytanie na jakim etapie znajduje się postępowanie egzekucyjne

W wersji FOKI opatrzonej numerem 1.07.026.02 udostępniliśmy dla Państwa wydruk Zapytanie o etap postępowania egzekucyjnego generowany na podstawie listy należności tytułu wykonawczeg

Konfiguracja:

W celu skorzystania z generatora należy najpierw dodać szablon autonumeracji do pisma w miejscu Konfiguracja -> Szablony autonumeracji -> Pismo (Rys. 1)

oraz wysłownikować osobę sporządzającą w miejscu Konfiguracja -> Jednostka -> Kontrahenci -> Osoby fizyczne z zaznaczeniem typu uprawniony wierzyciela (Rys. 2).

Tworzenie pisma:

W module Księgowość podatkowa -> Windykacja -> Należności tytułów wykonawczych należy wybrać należności posortowane według organu egzekucyjnego oraz zobowiązanego poprzez zaznaczenie należności przy pomocy kombinacji klawiszy Ctrl + Shift (Rys. 3).

Po zaznaczeniu należności z górnego menu Operacje należy wybrać opcję Generuj zapytanie o etap postępowania. Pojawi się okno, w którym należy uzupełnić znak sprawy, szablon autonumeracji oraz sprawę prowadzi, a następnie należy zatwierdzić poprzez przycisk Generuj w prawym dolnym roku (Rys. 4).

Po zatwierdzeniu pojawi się informacja: Pliki zostaną wygenerowane i zapisane do Rejestrów pomocniczych.

W module Rejestry pomocnicze na zakładce Rejestr pism -> W podziale na rodzaje -> Zapytanie o stan egzekucji powstanie dokument wygenerowany na podstawie uprzednio wybranych należności tytułu wykonawczego (Rys. 5).

Stworzone pismo można wydrukować z poziomu dokumentu poprzez jego edycję, a następnie należy wybrać zakładkę załączniki (Rys. 6).

Dokument pojawi się w formacie pdf (Rys. 7).

powrót

Zobacz także:

FoKa – kreator not odsetkowych w module Księgowość podatkowa
Masowy wymiar na rok 2022 w modułach podatkowych WIWA
e-Doręczenia w systemie EZD PROTON
Odkryj najlepsze okazje i zniżki na swoje ulubione marki z Dziennik Kody Rabatowe! Z nami każdy zakup to oszczędność i przyjemność. Nie przegap ekskluzywnych ofert już dziś!