Temat szkolenia: Prezentacja systemu PolaMap – WODGiK BDOT Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 26 marca 2025 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 70 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (szkolenie on-line na żywo) Cel szkolenia: Poszerzenie wiedzy użytkowników oprogramowania PolaMap – WODGiK w obszarze wykorzystania modułu BDOT służącego do zarządzania rejestrem BDOT10k. Podczas szkolenia prezentowane oprogramowanie będzie na wersji QGIS 3.34. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do wszystkich użytkowników oprogramowania PolaMap – WODGiK, jak i również dla pozostałych pracowników samorządowych chcących poznać wykorzystanie narzędzi firmy GIAP. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: Nowości z okresu 05.2024 – 03.2025: import danych GDOŚ, PRG, nowe kontrole (m.in. ULIC, kierunkowości poligonów, nośnika, zewnętrzne), nowy wzór metadanych. Zmiany oraz nowości z części kartograficznej: wizualizacja kartograficzna dedykowana na portal mapowy, panel do zarządzania KARTO. Prowadzący: Karolina Turlewicz — GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją — Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line, zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.
Kompleksowe wsparcie dla sprawozdania PZP-1 do GUS
Temat szkolenia: Kompleksowe wsparcie dla sprawozdania PZP-1 do GUS Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 19 lutego 2025 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 20 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (z odtworzenia) Cel szkolenia: Poszerzenie wiedzy użytkowników oprogramowania PolaMap w obszarze wykorzystania narzędzia STATYSTYKA, które służy do automatyzacji sprawozdań i generowania statystyk z dokumentów Planistycznych, w tym dla sprawozdania PZP-1 do GUS. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do wszystkich użytkowników oprogramowania PolaMap, jak i również, dla pozostałych pracowników samorządowych chcących poznać wykorzystanie narzędzi firmy GIAP. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: Rozwiązania aplikacji STATYSTYKA w oprogramowaniu PolaMap. Generowanie arkusza z informacją powierzchniową MPZP. Sprawozdanie PZP-1 – uzupełnienie informacji. Oferta specjalna dla uczestników spotkania. Prowadzący: Paulina Sawicka — GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją — Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line, zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.
REJESTR URBANISTYCZNY oraz LIDERZY INSPIRE 2024
Temat szkolenia: REJESTR URBANISTYCZNY oraz LIDERZY INSPIRE 2024 Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 29 stycznia 2025 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 20 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (szkolenie on-line na żywo) Cel szkolenia: Celem szkolenia jest zapoznanie użytkowników portalu mapowego MAPA INSPIRE-HUB z możliwością prowadzenia rejestru urbanistycznego oraz ogłoszenie wyników rankingu LIDERZY INSPIRE 2024. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do wszystkich użytkowników portalu mapowego MAPA INSPIRE-HUB oraz przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego zainteresowanych funkcjonalnościami dostępnymi na portalu mapowym. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: REJESTR URBANISTYCZNY na portalu mapowym MAPA.INSPIRE-HUB.PL – prezentacja rozwiązania. Ogłoszenie wyników rankingu LIDERZY INSPIRE 2024. Prowadzący: Natalia Krzemińska – GIAP Sp. z o.o. Agata Gierczak – GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją — Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line, zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.
Nowość GIAP – EKOREJESTR – WYKAZ DANYCH O ŚRODOWISKU
Temat szkolenia: Nowość GIAP – EKOREJESTR – WYKAZ DANYCH O ŚRODOWISKU Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 4 grudnia 2024 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 20 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (szkolenie on-line na żywo) Cel szkolenia: Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z obowiązkami ustawowymi dotyczącymi publikowania danych środowiskowych oraz przedstawienie funkcjonalności portalu EKOREJESTR. W trakcie szkolenia omówiona zostanie także oferta specjalna związana z portalem. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do osób odpowiedzialnych za zarządzanie danymi środowiskowymi w organizacjach, w tym dla przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego oraz instytucji pozarządowych. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: Przegląd aktów prawnych – kluczowe obowiązki jednostek publicznych w zakresie udostępniania danych środowiskowych. EKOREJESTR – omówienie funkcjonalności. Prezentacja oferty specjalnej dla uczestników spotkania. Prowadzący: Paulina Sawicka – GIAP Sp. z o.o. Daniel Sobolewski – GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją — Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line, zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.
Nowości w Portalu Partycypacji – zarządzanie procedurami planistycznymi
Temat szkolenia: Nowości w Portalu Partycypacji – zarządzanie procedurami planistycznymi Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 22 paźdzernika 2024 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 45 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (szkolenie on-line na żywo) Cel szkolenia: Zaprezentowanie nowości portalu partycypacji GIAP oraz sposoby zarządzania procedurami planistycznymi za pomocą portalu. Podczas szkolenia prezentowana będzie najnowsza wersja portalu dostosowana do zmian w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do wszystkich obecnych użytkowników portalu partycypacji GIAP, jak i również dla pozostałych podmiotów zainteresowanych portalem, chcących poznać wykorzystanie narzędzi firmy GIAP. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: Główne funkcjonalności portalu partycypacja.info – tworzenie, aktualizacja i udostępnianie informacji publicznej z zakresu trwających procedur planistycznych. Konsultacje społeczne – składanie wniosków, uwag, zadawanie pytań i wypowiadanie się w formie ankiety i geoankiety. Nowość – Rejestr urbanistyczny, czyli tabelaryczne informacje i dane z zakresu uchwał o przystąpieniu do sporządzania aktów planowania przestrzennego. Nowość – Powiadomienia dla zapisanych Interesariuszy o nowych procedurach planistycznych, ich etapach oraz każdorazowym udostępnieniu nowych informacji z zakresu procedur planistycznych. Prowadzący: Natalia Krzemińska — GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją — Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line, zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.
Szkolenie przypominające z oprogramowania PolaMap
Temat szkolenia: Szkolenie przypominające z oprogramowania PolaMap Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 11 września 2024 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 45 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (szkolenie on-line na żywo) Cel szkolenia: Poszerzenie wiedzy użytkownika oprogramowania PolaMap w obszarze wykorzystania dostępnych narzędzi podstawowych GIS (m.in. szybki wydruk, analizy przestrzenne, generowanie dokumentów z MPZP) w codziennej pracy. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do wszystkich użytkowników oprogramowania PolaMap jak i również, dla pozostałych pracowników samorządowych wykorzystujących w codziennej pracy rozwiązania typu GIS oraz dane przestrzenne. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: Narzędzia podstawowe GIS. Szybki wydruk mapy oraz konfiguracja analiz przestrzennych. Generowanie wypisu/wyrysu/zaświadczenia z MPZP oraz rejestr danych planistycznych. Prezentacja danych przestrzennych na portalu mapowym. Prowadzący: Justyna Wieleba — GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją — Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line, zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.
Portal partycypacji – GIAP
Temat szkolenia: Portal partycypacji – GIAP Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 16 kwietnia 2024 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 90 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (szkolenie on-line na żywo) Cel szkolenia: Zaprezentowanie funkcjonalności portalu partycypacji GIAP oraz sposobu prowadzenia procedur aktów planowania przestrzennego za pomocą portalu. Podczas szkolenia prezentowana będzie najnowsza wersja oprogramowania dostosowana do zmian w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do wszystkich obecnych użytkowników portalu partycypacji GIAP, jak i również dla pozostałych podmiotów zainteresowanych portalem, chcących poznać wykorzystanie narzędzi firmy GIAP. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: Podstawowe funkcjonalności strony głównej portalu. Zarządzanie procedurami oraz ich etapami. Zbieranie wniosków i uwag. Narzędzia geoankiety i forum. Panel administratora — ustawienia portalu. Nowe funkcjonalności oraz plany rozwoju na 2024 r. Prowadzący: Natalia Krzemińska — GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją — Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line, zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.
Nowości w PolaMap – WODGiK
Temat szkolenia: Nowości w PolaMap – WODGiK Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 9 kwietnia 2024 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 90 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (szkolenie on-line na żywo) Cel szkolenia: Poszerzenie wiedzy użytkowników oprogramowania PolaMap – WODGiK w obszarze wykorzystania modułu BDOT służącego do zarządzania rejestrem BDOT10k. Podczas szkolenia prezentowana będzie wersja oprogramowania dostosowana do obsługi danych zgodnych ze schematem .xsd z 2021 r. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do wszystkich użytkowników oprogramowania PolaMap – WODGiK, jak i również, dla pozostałych pracowników samorządowych chcących poznać wykorzystanie narzędzi firmy GIAP. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: Podstawowe różnice pomiędzy wersjami oprogramowania PolaMap – WODGiK (BDOT). Zmiany w istniejących narzędziach. Nowe funkcjonalności oraz plany rozwoju na 2024 r. Prowadzący: Karolina Turlewicz — GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją — Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line, zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.
Kompleksowe wsparcie dla sprawozdania PZP-1 do GUS
Temat szkolenia: Kompleksowe wsparcie dla sprawozdania PZP-1 do GUS (lokalne planowanie i zagospodarowanie przestrzenne) Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 22 marca 2023 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 20 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (szkolenie on-line na żywo) Cel szkolenia: Poszerzenie wiedzy użytkowników oprogramowania PolaMap w obszarze wykorzystania narzędzia STATYSTYKA, które służy do automatyzacji sprawozdań i generowania statystyk z dokumentów Planistycznych, w tym dla sprawozdania PZP-1 do GUS. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do wszystkich użytkowników oprogramowania PolaMap, jak i również, dla pozostałych pracowników samorządowych chcących poznać wykorzystanie narzędzi firmy GIAP. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: Rozwiązania aplikacji STATYSTYKA w oprogramowaniu PolaMap. Generowanie arkusza z informacją powierzchniową MPZP. Sprawozdanie PZP-1 – uzupełnienie informacji. Prowadzący: Paulina Mielczarek — GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją — Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line, zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.
PolaMap – narzędzia podstawowe GIS w codziennej pracy
Temat szkolenia: PolaMap – narzędzia podstawowe GIS w codziennej pracy Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 15 lutego 2023 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 30 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (szkolenie on-line na żywo) Cel szkolenia: Poszerzenie wiedzy użytkownika oprogramowania PolaMap w obszarze wykorzystania dostępnych narzędzi podstawowych GIS (m.in. szybki wydruk, analizy przestrzenne, konfiguracja informacji o nieruchomości) w codziennej pracy. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do wszystkich użytkowników oprogramowania PolaMap, jak i również, dla pozostałych pracowników samorządowych wykorzystujących w codziennej pracy rozwiązania typu GIS oraz dane przestrzenne. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: Narzędzia podstawowe GIS – czym są? Idea rozwiązania. Spersonalizowany panel informacji o nieruchomości – konfiguracja. Szybki wydruk mapy – wskazówki. Szybkie analizy przestrzenne – konfiguracja. Generowanie wykresów oraz zestawień z dostępnych danych przestrzennych. Kompozycje mapowe – tworzenie i prezentacja. Oś czasu – wizualizacja danych przestrzennych na przestrzeni lat – konfiguracja narzędzia. Prowadzący: Agata Gierczak – GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją – Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.