Odkryj najlepsze okazje i zniżki na swoje ulubione marki z Dziennik Kody Rabatowe! Z nami każdy zakup to oszczędność i przyjemność. Nie przegap ekskluzywnych ofert już dziś! beylikdüzü escort

Portal partycypacji – GIAP

Posted by & filed under .

Temat szkolenia: Portal partycypacji – GIAP Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 16 kwietnia 2024 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 90 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (szkolenie on-line na żywo) Cel szkolenia: Zaprezentowanie funkcjonalności portalu partycypacji GIAP oraz sposobu prowadzenia procedur aktów planowania przestrzennego za pomocą portalu. Podczas szkolenia prezentowana będzie najnowsza wersja oprogramowania dostosowana do zmian w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do wszystkich obecnych użytkowników portalu partycypacji GIAP, jak i również dla pozostałych podmiotów zainteresowanych portalem, chcących poznać wykorzystanie narzędzi firmy GIAP. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: Podstawowe funkcjonalności strony głównej portalu. Zarządzanie procedurami oraz ich etapami. Zbieranie wniosków i uwag. Narzędzia geoankiety i forum. Panel administratora — ustawienia portalu. Nowe funkcjonalności oraz plany rozwoju na 2024 r. Prowadzący: Natalia Krzemińska — GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją — Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line, zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.

Nowości w PolaMap – WODGiK

Posted by & filed under .

Temat szkolenia: Nowości w PolaMap – WODGiK Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 9 kwietnia 2024 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 90 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (szkolenie on-line na żywo) Cel szkolenia: Poszerzenie wiedzy użytkowników oprogramowania PolaMap – WODGiK w obszarze wykorzystania modułu BDOT służącego do zarządzania rejestrem BDOT10k. Podczas szkolenia prezentowana będzie wersja oprogramowania dostosowana do obsługi danych zgodnych ze schematem .xsd z 2021 r. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do wszystkich użytkowników oprogramowania PolaMap – WODGiK, jak i również, dla pozostałych pracowników samorządowych chcących poznać wykorzystanie narzędzi firmy GIAP. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: Podstawowe różnice pomiędzy wersjami oprogramowania PolaMap – WODGiK (BDOT). Zmiany w istniejących narzędziach. Nowe funkcjonalności oraz plany rozwoju na 2024 r. Prowadzący: Karolina Turlewicz — GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją — Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line, zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.

Kompleksowe wsparcie dla sprawozdania PZP-1 do GUS

Posted by & filed under .

Temat szkolenia: Kompleksowe wsparcie dla sprawozdania PZP-1 do GUS (lokalne planowanie i zagospodarowanie przestrzenne) Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 22 marca 2023 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 20 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (szkolenie on-line na żywo) Cel szkolenia: Poszerzenie wiedzy użytkowników oprogramowania PolaMap w obszarze wykorzystania narzędzia STATYSTYKA, które służy do automatyzacji sprawozdań i generowania statystyk z dokumentów Planistycznych, w tym dla sprawozdania PZP-1 do GUS. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do wszystkich użytkowników oprogramowania PolaMap, jak i również, dla pozostałych pracowników samorządowych chcących poznać wykorzystanie narzędzi firmy GIAP. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: Rozwiązania aplikacji STATYSTYKA w oprogramowaniu PolaMap. Generowanie arkusza z informacją powierzchniową MPZP. Sprawozdanie PZP-1 – uzupełnienie informacji. Prowadzący: Paulina Mielczarek — GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją — Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line, zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.

PolaMap – narzędzia podstawowe GIS w codziennej pracy

Posted by & filed under .

Temat szkolenia: PolaMap – narzędzia podstawowe GIS w codziennej pracy Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 15 lutego 2023 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 30 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (szkolenie on-line na żywo) Cel szkolenia: Poszerzenie wiedzy użytkownika oprogramowania PolaMap w obszarze wykorzystania dostępnych narzędzi podstawowych GIS (m.in. szybki wydruk, analizy przestrzenne, konfiguracja informacji o nieruchomości) w codziennej pracy. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do wszystkich użytkowników oprogramowania PolaMap, jak i również, dla pozostałych pracowników samorządowych wykorzystujących w codziennej pracy rozwiązania typu GIS oraz dane przestrzenne. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: Narzędzia podstawowe GIS – czym są? Idea rozwiązania. Spersonalizowany panel informacji o nieruchomości – konfiguracja. Szybki wydruk mapy – wskazówki. Szybkie analizy przestrzenne – konfiguracja. Generowanie wykresów oraz zestawień z dostępnych danych przestrzennych. Kompozycje mapowe – tworzenie i prezentacja. Oś czasu – wizualizacja danych przestrzennych na przestrzeni lat – konfiguracja narzędzia. Prowadzący: Agata Gierczak – GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją – Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.

WEBINARIUM DLA WODGIKÓW

Posted by & filed under .

Więcej na GIAP.PL Temat spotkania: WEBINARIUM DLA WODGIKÓW Termin i czas trwania: Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2022 r. w godzinach 10:00 – 12:00 Formuła spotkania: WEBINARIUM (spotkanie w formie telekonferencji) Adresaci spotkania: Spotkanie skierowane jest do wszystkich obecnych Użytkowników systemu GIAP, jak również potencjalnie zainteresowanych przedstawicieli WODGIK i Urzędów Marszałkowskich. Program spotkania: Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom związanym z pracą w autorskim systemie GIAP – PolaMap, w zakresie następujących modułów: BDOT10k – zarządzanie rejestrem BDOT10k, PZGIK – wykorzystanie państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, MAPY TEMATYCZNE – moduły związane z obsługą spraw dotyczących: obwodów i szkód łowieckich, ewidencji produktów tradycyjnych, dróg rolniczych oraz obrębów ochronnych wód. Organizator spotkania: GIAP Sp. z o.o. ul. Pasaż Ursynowski 1/126, 02-784 Warszawa Informacje organizacyjne: Przed spotkaniem zarejestrowani Uczestnicy otrzymują mailowo dane dostępowe do platformy Zoom, na której odbywać się będzie spotkanie. Aby komfortowo uczestniczyć w spotkanie w formie telekonferencji, zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM, łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s, głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.

Po co tworzymy APP i jak z nich korzystać

Posted by & filed under .

Temat szkolenia: Po co tworzymy APP i jak z nich korzystać Termin i czas trwania: Szkolenie odbędzie się 9 listopada 2022 r. o godz. 11:00. Spotkanie potrwa około 45 minut. Formuła szkolenia: WEBINARIUM (szkolenie on-line na żywo) Cel szkolenia: Zwiększenie świadomości pracowników samorządowych w zakresie danych APP. Adresaci szkolenia: Szkolenie skierowane jest do wszystkich pracowników, którzy pracują w oprogramowaniu PolaMap, jak również, dla pozostałych pracowników samorządowych z Wydziałów Planowania Przestrzennego. Więcej o rozwiązaniach GIS dla Administracji Publicznej i Instytucji przeczytasz tutaj. Webinarium jest bezpłatne. Program szkolenia: Przedstawienie nowych regulacji prawnych w zakresie danych APP. Omówienie realizacji danych APP na etapie procedury planistycznej. Prezentacja funkcjonalności Wtyczki APP w oprogramowaniu QGIS. Prezentacja danych APP na portalu mapowym InspireHub. Usługi sieciowe WMS/WFS wraz z portalem Ewidencji Zbiorów Danych Przestrzennych. Prowadzący: Karol Kantorowski – GIAP Sp. z o.o. Informacje organizacyjne: Można zarejestrować się tylko na to webinarium, które będzie miało dostępny formularz rejestracyjny. Liczba miejsc jest ograniczona, formularz rejestracyjny na dane webinarium będzie niedostępny po zamknięciu listy Uczestników. Zarejestrowani Uczestnicy otrzymają wiadomość na osobisty adres e-mail, podany podczas rejestracji, z danymi dostępowymi do platformy Zoom, na której odbywać się będzie szkolenie. Przed rozpoczęciem webinarium prosimy o zapoznanie się z informacją – Jak dołączyć do webinarium na Zoom? W trakcie webinarium Uczestnicy mogą zadawać pytania do prowadzącego za pośrednictwem czatu. Nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi. Aby komfortowo uczestniczyć w szkoleniu on-line zalecamy korzystanie z: komputera z procesorem co najmniej Dual Core 2 Ghz lub wyższy (i3/i5/i7 lub odpowiednik AMD), 4 GB pamięci RAM; łącza internetowego o przepustowości minimum 2,5 Mb/s; głośnika lub słuchawek, klienta stacjonarnego Zoom. Wymagania dotyczące użytkowania klienta stacjonarnego Zoom w systemach operacyjnych Windows, macOS i Linux, znajdziesz tutaj.

GIS w praktyce – V seminarium GIAP (Wydarzenie hybrydowe)

Posted by & filed under .

Rejestracja uczestników Termin wydarzenia: Konferencja odbędzie się 1 grudnia 2021 r. Wydarzenie hybrydowe: SEMINARIUM ON-LINE oraz SEMINARIUM STACJONARNE – Hotel Courtyard by Marriott Katowice City Center O wydarzeniu: Konferencja GIS W PRAKTYCE to już V odsłona kultowego seminarium GIS – Środowisko pracy w nowoczesnym urzędzie organizowanego przez firmę GIAP Sp. z o.o.. Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim dla pracowników Miast, Gmin i Instytucji Publicznych. Tematem przewodnim konferencji jest zapoznanie Uczestników z praktycznym wykorzystaniem rozwiązań GIS w codziennej pracy na przykładzie wielu rozwiązań implementacji systemów GIS w Urzędach. Podczas spotkania, Uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z nowoczesnymi narzędziami opartymi na systemie GIS, mającymi na celu optymalizację czasu pracy w urzędzie, poprzez automatyzację wydawania dokumentów i uporządkowanie danych przestrzennych, co bezpośrednio przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy. Dla kogo: Konferencja skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli miast i gmin, w tym m.in.: Przedstawiciele władz (Prezydenci, Burmistrzowie, Wójtowie, Sekretarze) Dyrektorzy, Kierownicy, Naczelnicy, Inspektorzy wydziałów gospodarowania nieruchomościami, infrastruktury, gospodarki przestrzennej i budownictwa, architektury, środowiska, promocji Informatycy Przedstawiciele Instytucji szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego Przedstawiciele Administracji Publicznej szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego Plan konferencji: Organizator konferencji: GIAP to dynamicznie rozwijająca się spółka geoinformatyczna, tworząca dziedzinowe oprogramowania GIS dla urzędów miast i gmin oraz instytucji publicznych. Głównym produktem firmy jest Samorządowa Platforma Danych Przestrzennych (SPDP), oparta na opensourcowej platformie QGIS, wspierająca realizację zadań administracji samorządowej. Produkty oferowane przez firmę GIAP prezentowane są na wielu prestiżowych konwentach, organizowanych dla przedstawicieli administracji publicznej. Tylko w pierwszej połowie 2019 roku rozwiązania spółki przedstawione zostały m.in. na takich wydarzeniach jak: konferencja „Informacja przestrzenna nowym impulsem dla rozwoju lokalnego” (Wrocław, maj br.), targi Smart City Expo Poland (Łódź, czerwiec br.) czy II spotkanie użytkowników QGIS (Poznań, czerwiec br.). W tym roku firma otrzymała nagrodę SMART CITY POLAND AWARD w kategorii „e-usługi” za projekt „Utworzenie Systemu Informacji Przestrzennej”. Ponadto z końcem 2018 roku GIAP został srebrnym sponsorem QGIS. Z rozwiązań oferowanych przez firmę GIAP korzysta ponad 200 urzędów w całej Polsce, w tym m.in. miasto Częstochowa, miasto Zamość, miasto Gorzów Wielkopolski, miasto Kwidzyn, miasto Skierniewice czy też Urząd Gminy Tarnowo Podgórne. Z początkiem 2019 roku firma rozpoczęła współpracę z Departamentem Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Natomiast pod koniec 2017 roku GIAP podjął się realizacji utworzenia SIP-u dla miasta Bolesławiec oraz dziewięciu sąsiednich jednostek. GIAP i Sputnik Software są w jednej grupie kapitałowej. O połączniu sił pisaliśmy tutaj.