Weryfikacja kontrahenta z Białą Listą Podatników

W wersji FoKi 1.07.026.00 udostępniliśmy możliwość weryfikowania statusu kontrahenta w pliku JPK_VAT z wykazem podatników.

W wersji Foki 1.07.026.00 udostępniliśmy możliwość weryfikowania statusu kontrahenta w pliku JPK_VAT z wykazem podatników.

W celu zweryfikowania kontrahentów w pliku JPK należy w module Rozliczenia VAT -> Ewidencja JPK wybrać miesiąc, za który plik jest wysyłany do Organu lub Ministerstwa Finansów. Następnie przejść do zakładki Przeglądarka -> Weryfikacja kontrahentów, gdzie można dokonać weryfikacji kontrahentów poprzez przycisk Weryfikuj (Rys. 1).

Na wskazanej zakładce nr NIP kontrahenta jest sprawdzany pod względem statusu VAT podatnika (czynny lub zwolniony) zgodnie z danymi opublikowanymi na stronie Ministerstwa Finansów: https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka.

Wynik weryfikacji jest prezentowany w kolumnie o nazwie kod oraz komunikat.

powrót

Zobacz także:

FoKa – nowe obowiązki w oznaczaniu faktur zakupu i sprzedaży
Moduł Odpady – przygotowanie zawiadomienia o zmianie wysokości opłaty
Moduł Pojazdy – praktyczne raporty
Odkryj najlepsze okazje i zniżki na swoje ulubione marki z Dziennik Kody Rabatowe! Z nami każdy zakup to oszczędność i przyjemność. Nie przegap ekskluzywnych ofert już dziś! beylikdüzü escort