Jednolity plik kontrolny JPK_V7 – instrukcje użytkownika

Od 1 października 2020 r. całkowicie wycofana została deklaracja VAT7. Zastąpił je nowy plik kontrolny JPK_V7. W poniższym wpisie zamieściliśmy instrukcje do pobrania.

 

Nowa struktura JPK została podzielona na dwie części: ewidencyjną i deklaracyjną. Część deklaracyjna odpowiada składanej dotychczas deklaracji VAT_7. Natomiast część ewidencyjna zawiera dane znajdujące się w dotychczasowym pliku JPK VAT oraz dodatkowe informacje.

Podatnicy rozliczający podatek VAT w okresach miesięcznych zobowiązani są składać JPK_V7M do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Plik wówczas zawiera zarówno część deklaracyjną, jak i ewidencyjną.

W oknie poniżej znajdą Państwo do pobrania instrukcje użytkownika w formacie PDF.

Cześć pierwsza instrukcji przeznaczona jest dla Jednostek Podległych, natomiast cześć druga dla Jednostki Nadrzędnej, która agreguje pliki JPK z jednostek podległych i przesyła wspólny plik do MF.

powrót

Zobacz także:

PROTON – obsługa spraw dla zaawansowanego użytkownika
Nowa kadencja – szkolenie dla radnych
Praktyczne raporty — moduł Księgowość podatkowa
Odkryj najlepsze okazje i zniżki na swoje ulubione marki z Dziennik Kody Rabatowe! Z nami każdy zakup to oszczędność i przyjemność. Nie przegap ekskluzywnych ofert już dziś! beylikdüzü escort